• Nauczyciele

 • Magdalena Bogusiewicz-Dzierżak

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Myślenicach u Ewy Freindorf. Cały czas pogłębia swój warsztat szkoląc się u wielu krajowych i zagranicznych nauczycieli wysokiej rangi. Joga dla mnie stała się prawdziwym przełomem w życiu. Dzięki niej odkryłam swoją nową radość i pasje. Nauczyłam się świadomości ciała i umysłu. Zrozumiałam, że joga jest czymś więcej niż zestawem ćwiczeń uwalniającym ciało z długo trzymanych napięć to również poznanie siebie samej wraz z ograniczeniami. Joga cały czas uczy mnie samodyscypliny i wewnętrznej harmonii. Zawodowo pracuję jako księgowa a w czasie wolnym cieszę się jogą.

   

 • Iwona Gajko

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, stopień Junior II

  Pierwsze kroki na macie stawiała u Agaty Biernat w Koszalinie, póżniej ukończyła kurs nauczycielski u Konrada Kocota. Praktykuje jogę od 2002r, a naucza od 2005r. Prowadzi zajęcia początkujące i średniozaawansowane. Szkoli się u wysokich stopniem nauczycieli polskich i zagranicznych.

  Magister wychowania fizycznego, ukończone AWF w Gdańsku. Przez wiele lat instruktorka aerobiku i jogi w klubach fintess w Białymstoku. Joga jest metodą na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Jest również moją filozofią życiową, która w niesamowity sposób zmienia mnie na nowego, lepszego człowieka

   

 • Kamila Watychowicz

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, stopień Junior I

  Zainteresowana wieloma różnymi aspektami ludzkiej aktywności. Kiedyś zafascynowana muzyką i grą na fortepianie, potem zaczęła swoją przygodę z teatrem i literaturą. Chęć sprawdzenia się w bardziej ekstremalnych warunkach pociągnęła ją do gór i jaskiń.

  W jodze znalazła możliwość rozwoju na poziomie fizycznym i mentalnym.
  Regularną praktykę  rozpoczęła w 2003 roku pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela Romana Grzeszykowskiego.

  W uczeniu ceni precyzje i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. To jedyna droga do budowania siły, do wzmocnienia.  Uważa, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi.
  Ciągle rozwija się i szkoli na warsztatach w Polsce i zagranicą. W 2011r. przeniosła się z matą do Stanów, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje w dziedzinie terapii jogą. Tam odnalazł swoją nauczycielkę Lois Steinberg, pod której okiem ustawicznie rozwija swoją praktykę.
  Tematem, który stał się jej bliski, jest także praca z kobietami, ukierunkowana na właściwą praktykę na tych etapach życia, kiedy szczególnie potrzebują indywidualnego podejścia (dojrzewanie, ciąża, menopauza, problemy onkologiczne).

 • Matylda Ciołkosz

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Praktykuje od roku 2006. Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli z Polski i zagranicy (do tej pory: Natasza Moszkowicz, Ewa Wardzała, Robert Spica, Rita Keller, Lois Steiberg, Dean Lerner, Gulnaaz Dashti, Abhijata Sridhar Iyengar, Geeta Iyengar). 

  Religioznawca, antropolog religii, przygotowuje w Instytucie Religioznawstwa UJ doktorat poświęcony analizie porównawczej głównych nurtów tzw. nowoczesnej jogi posturalnej.

  W praktyce stara się łączyć introspekcję i zaangażowanie  z krytycznym dystansem, oraz unikać utartych schematów. Jako nauczyciel szuka równowagi pomiędzy stanowczością,  empatią i poczuciem humoru.

 • Agnieszka Wolak

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, introductory II

   Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Tancerka klasy mistrzowskiej tańca towarzyskiego.  Regularną praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczęła w 2010 roku, a trzy lata później poprowadziła swoje pierwsze zajęcie jogi. Dziś praktyka i nauczanie jogi stały się jej sposobem na życie. Cały czas rozwija swoje umiejętności  biorąc udział w kursie nauczycielskim na stopień nauczycielski Junior I, prowadzonym przez Romana Grzeszykowskiego.

  „Stając na macie, poprzez precyzyjną pracę z ciałem i oddechem doświadczam radości istnienia w teraźniejszości niezmąconej przeszłością ani przyszłością. Moje ciało zdrowieje, umysł wycisza, a serce otwiera na  świat. Staję się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem. Joga to wielki dar, który codziennie otrzymuję i chciałabym również z Wami nim się dzielić.”

   

 • Paweł Raczka (Pablo)

  Asztanga Yoga


  Długo szukałem i znalazłem... Ashtangę w 2010 roku. Od tego momentu
  pozmieniało się wszystko w moim życiu, a jak wiadomo wszystkie zmiany są
  na plus. Zapraszam do regularnej praktyki, podczas której poznasz siebie
  a przy okazji zyskasz elastyczność, wytrzymałość, siłę oraz spokój.

 • Karolina Szwed - Taniec Kalarippayattu

  Karolina Szwed zajmuje się kalarippayattu od 12 lat. Styl południowy kalari - tekkan praktykowała w Thiruvananthapuram pod kierunkiem Thankappan Assan i Ajith Kumar (Maruthi Marma Chikilsa & Kalari Sangham) oraz Jayachandran Nair, natomiast stylu południowego – vadakkan oraz masażu kalari i zabiegów leczniczych uczyła się u Shaji K. John w Chennai. Uczy i praktykuje jogę oraz zajmuje się klasycznym tańcem indyjskim odissi, a z zawodu jest teatrologiem.