• Nauczyciele

 • Magdalena Bogusiewicz-Dzierżak

  Joga wg B.K.S. IYENGAR intro II i Ashtanga Vinyasa Yoga

  Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Myślenicach u Ewy Freindorf. Cały czas pogłębia swój warsztat szkoląc się u wielu krajowych i zagranicznych nauczycieli wysokiej rangi. Joga dla mnie stała się prawdziwym przełomem w życiu. Dzięki niej odkryłam swoją nową radość i pasje. Nauczyłam się świadomości ciała i umysłu. Zrozumiałam, że joga jest czymś więcej niż zestawem ćwiczeń uwalniającym ciało z długo trzymanych napięć to również poznanie siebie samej wraz z ograniczeniami. Joga cały czas uczy mnie samodyscypliny i wewnętrznej harmonii. Zawodowo pracuję jako księgowa a w czasie wolnym cieszę się jogą.

   

 • Iwona Gajko

  Joga wg B.K.S. IYENGAR, stopień Junior III

  Jest dyplomowaną i certyfikowaną nauczycielką jogi metody B.K.S Iyengar o stopniu nauczycielskim Intermediate Junior II ( z 12 letnim stażem nauczania). Pierwsze kroki na macie stawiała u Agaty Biernat w Koszalinie, później ukończyła kurs nauczycielski u Konrada Kocota  i Katarzyny Pilorz. Praktykuję  jogę od 2002r, a naucza od 2005r. Regularnie prowadzi zajęcia kursów początkujących, grupy ogólne, średniozaawansowane, zaawansowane, ciążowe i seniorskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Obecnie współprowadzi trening  nauczycielski  na stopień Introductory II w Sopocie.  Posiada uprawnienia i egzaminuję przyszłych nauczycieli na stopień Introductory II w Polsce i za granicą. Jej nauczyciele to: Katarzyna Pilorz,  David Meloni (Włochy), Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz, Bob Blaeser (Niemcy), Lois Steinberg (USA), Dean Lerner (USA), CorinBiria (Francja), FaeqBiria (Francja), Rita Keller (Niemcy). Z wykształcenia: Magister Wychowania fizycznego. 

  „Joga jest moim lekarstwem na zdrowie fizyczne  i psychiczne. Jest filozofią życiową, która w niesamowity sposób zmienia mnie na nowego, lepszego człowieka.”

   

 • Matylda Ciołkosz

  Joga wg B.K.S. IYENGAR, stopień Junior I

  Praktykuje od roku 2006. Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli z Polski i zagranicy (do tej pory: Natasza Moszkowicz, Ewa Wardzała, Robert Spica, Rita Keller, Lois Steiberg, Dean Lerner, Gulnaaz Dashti, Abhijata Sridhar Iyengar, Geeta Iyengar). 

  Religioznawca, antropolog religii, przygotowuje w Instytucie Religioznawstwa UJ doktorat poświęcony analizie porównawczej głównych nurtów tzw. nowoczesnej jogi posturalnej.

  W praktyce stara się łączyć introspekcję i zaangażowanie  z krytycznym dystansem, oraz unikać utartych schematów. Jako nauczyciel szuka równowagi pomiędzy stanowczością,  empatią i poczuciem humoru.

 • Anna Rosek

  Joga wg B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Od 15 lat praktykuję jogę, która stała się jej pasją. Joga jest dla niej nie tylko praktyką fizyczną, ale również  panaceum na choroby współczesnego życia takich jak stres, niepokój czy wypalenie. Joga daje jej spokój, równowagę i dystans do wszystkiego. 

  Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez renomowanych nauczycieli, m.in. Konrada Kocota, Katarzyny Pilorz, Rity Keller (Niemcy), Jaki Nett (USA), Birjou Mehta (Indie).