• Nauczyciele

 • Magdalena Bogusiewicz-Dzierżak

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Myślenicach u Ewy Freindorf. Cały czas pogłębia swój warsztat szkoląc się u wielu krajowych i zagranicznych nauczycieli wysokiej rangi. Joga dla mnie stała się prawdziwym przełomem w życiu. Dzięki niej odkryłam swoją nową radość i pasje. Nauczyłam się świadomości ciała i umysłu. Zrozumiałam, że joga jest czymś więcej niż zestawem ćwiczeń uwalniającym ciało z długo trzymanych napięć to również poznanie siebie samej wraz z ograniczeniami. Joga cały czas uczy mnie samodyscypliny i wewnętrznej harmonii. Zawodowo pracuję jako księgowa a w czasie wolnym cieszę się jogą.

   

 • Iwona Gajko

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, stopień Junior II

  Jest dyplomowaną i certyfikowaną nauczycielką jogi metody B.K.S Iyengar o stopniu nauczycielskim Intermediate Junior II ( z 12 letnim stażem nauczania). Pierwsze kroki na macie stawiała u Agaty Biernat w Koszalinie, później ukończyła kurs nauczycielski u Konrada Kocota  i Katarzyny Pilorz. Praktykuję  jogę od 2002r, a naucza od 2005r. Regularnie prowadzi zajęcia kursów początkujących, grupy ogólne, średniozaawansowane, zaawansowane, ciążowe i seniorskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Obecnie współprowadzi trening  nauczycielski  na stopień Introductory II w Sopocie.  Posiada uprawnienia i egzaminuję przyszłych nauczycieli na stopień Introductory II w Polsce i za granicą. Jej nauczyciele to: Katarzyna Pilorz,  David Meloni (Włochy), Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz, Bob Blaeser (Niemcy), Lois Steinberg (USA), Dean Lerner (USA), CorinBiria (Francja), FaeqBiria (Francja), Rita Keller (Niemcy). Z wykształcenia: Magister Wychowania fizycznego. 

  „Joga jest moim lekarstwem na zdrowie fizyczne  i psychiczne. Jest filozofią życiową, która w niesamowity sposób zmienia mnie na nowego, lepszego człowieka.”

   

 • Matylda Ciołkosz

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, stopień Junior I

  Praktykuje od roku 2006. Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli z Polski i zagranicy (do tej pory: Natasza Moszkowicz, Ewa Wardzała, Robert Spica, Rita Keller, Lois Steiberg, Dean Lerner, Gulnaaz Dashti, Abhijata Sridhar Iyengar, Geeta Iyengar). 

  Religioznawca, antropolog religii, przygotowuje w Instytucie Religioznawstwa UJ doktorat poświęcony analizie porównawczej głównych nurtów tzw. nowoczesnej jogi posturalnej.

  W praktyce stara się łączyć introspekcję i zaangażowanie  z krytycznym dystansem, oraz unikać utartych schematów. Jako nauczyciel szuka równowagi pomiędzy stanowczością,  empatią i poczuciem humoru.

 • Agnieszka Kosiba

  Joga wg. B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Praktykę jogi rozpoczęła w 1999 roku. Na początku była to dla niej świetna zabawa połączona z odkrywaniem dotąd nieznanego świata – własnego wnętrza oraz połączeń w ciele np. dużego palca prawej stopy z małym palcem lewej dłoni. Po 5 latach praktyki przyszedł czas na kolejny krok i w 2004 roku zaczęła następny etap swojej przygody jako asystent. Rok później została dyplomowanym nauczycielem jogi. Od tamtej pory doskonali się u nauczycieli z Polski: Konrad Kocot, Katarzyna Pilorz, Roman Grzeszykowski, Ewa Wardzała oraz z zagranicy: Faeqa i Corin Birii (Francja), Christopha Tissot (Francja), Gabrielli Giubilaro (Włochy), Lois Steiberg (USA) oraz Rity Keller (Niemcy). Wyjazd do Yoga Institute w Punie w Indiach w 2011 roku dał jej kolejny zastrzyk wiedzy i praktyki oraz rozbudził jeszcze większą chęć poszukiwania tego co jest w nas. Na zajęciach z radością dzieli się swoim doświadczeniem oraz pogodą ducha. 

 • Paweł Raczka (Pablo)

  Ashtanga Joga


  Długo szukałem i znalazłem... Ashtangę w 2010 roku. Od tego momentu
  pozmieniało się wszystko w moim życiu, a jak wiadomo wszystkie zmiany są
  na plus. Zapraszam do regularnej praktyki, podczas której poznasz siebie
  a przy okazji zyskasz elastyczność, wytrzymałość, siłę oraz spokój.

 • Justyna Mitka - Ashtanga Joga

  Zaczęła ćwiczyć jogę z powodu licznych kontuzji, których się nabawiła przez lata jazdy konnej. Najpierw joga uświadomiła jej, ile napięć mamy w naszych ciałach i jak bardzo mogą one przeszkadzać, potem zrozumiała, ile mamy napięć w naszych umysłach. Na samym początku joga służyła jej przede wszystkim jako „narzędzie“mające pomóc w pracy z końmi aby stać się dobrym trenerem. Potem joga stała się częścią jej życia.  Ashtanga uczy ją wytrwałości i wiary że da radę.