• Nauczyciele

 • Magdalena Bogusiewicz-Dzierżak

  Joga wg B.K.S. IYENGAR intro II i Ashtanga Yoga in the tradition of Sri K. Pattabhi Jois

  Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Myślenicach u Ewy Freindorf. Cały czas pogłębia swój warsztat szkoląc się u wielu krajowych i zagranicznych nauczycieli wysokiej rangi. Joga dla mnie stała się prawdziwym przełomem w życiu. Dzięki niej odkryłam swoją nową radość i pasje. Nauczyłam się świadomości ciała i umysłu. Zrozumiałam, że joga jest czymś więcej niż zestawem ćwiczeń uwalniającym ciało z długo trzymanych napięć to również poznanie siebie samej wraz z ograniczeniami. Joga cały czas uczy mnie samodyscypliny i wewnętrznej harmonii. Szczęśliwa mama Tosi i Oskara.

   

 • Matylda Ciołkosz

  Joga wg B.K.S. IYENGAR, stopień Junior I

  Praktykuje od roku 2006. Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli z Polski i zagranicy (do tej pory: Natasza Moszkowicz, Ewa Wardzała, Robert Spica, Rita Keller, Lois Steiberg, Dean Lerner, Gulnaaz Dashti, Abhijata Sridhar Iyengar, Geeta Iyengar). 

  Religioznawca, antropolog religii, przygotowuje w Instytucie Religioznawstwa UJ doktorat poświęcony analizie porównawczej głównych nurtów tzw. nowoczesnej jogi posturalnej.

  W praktyce stara się łączyć introspekcję i zaangażowanie  z krytycznym dystansem, oraz unikać utartych schematów. Jako nauczyciel szuka równowagi pomiędzy stanowczością,  empatią i poczuciem humoru.

 • Anna Rosek

  Joga wg B.K.S. IYENGAR, introductory II

  Od 15 lat praktykuję jogę, która stała się jej pasją. Joga jest dla niej nie tylko praktyką fizyczną, ale również  panaceum na choroby współczesnego życia takich jak stres, niepokój czy wypalenie. Joga daje jej spokój, równowagę i dystans do wszystkiego. 

  Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez renomowanych nauczycieli, m.in. Konrada Kocota, Katarzyny Pilorz, Rity Keller (Niemcy), Jaki Nett (USA), Birjou Mehta (Indie).

   

 • Agnieszka Korczyńska

  Ashtanga Yoga in the tradition of Sri K. Pattabhi Jois

  Od 17 lat joga jest dla niej ścieżką rozwoju i pracy. Przez 9 lat intensywnie praktykowała jogę metodą B.K.S. Iyengara, głównie w Studiu Jogi Katarzyny Pilorz, które cieszy się opinią najlepszego miejsca szkoleniowego dla przyszłych nauczycieli jogi. Tu miała szczęście asystować prowadzącym zajęcia i uczyć, od swojej nauczycielki na bieżąco otrzymywała informacje zwrotne co do sposobu praktyki i stylu nauczania. Brała udział w licznych warsztaty poświęconych terapii i szeroko pojętej pracy z ciałem, regularne asystowała w trakcie zajęć pierwszych w Polsce profesjonalnych klas terapeutycznych, brała udział w licznych warsztatach z nauczycielami zagranicznymi. Rzetelnie zapracowała na swój dyplom nauczycielski.

  Kolejnych 7 lat poświęciła zgłębianiu tradycyjnej Ashtangi – gałęzi jogi opartej na pracy z oddechem i ruchem wpisanym w system vinyas – pod opieką międzynarodowego autoryzowanego nauczyciela Maxa Czenszaka, co wiązało się ze zmianą techniki pracy. Miejsce ustawień, symetrii, poszukiwania zewnętrznej harmonii zajęła praca z oddechem i układem nerwowym. I tym razem trafiła na nauczyciela wymagającego i widzącego, niepozwalającego na dowolność i bylejakość.

  Jej ashtangowa praktyka zawiera mądre, iyengarowskie BHP, nie prowadzi więc do kontuzji ani do szybkich, złudnych, krótkotrwałych i pozostawiających gorycz efektów, jakie często są skutkiem wypaczonego sposobu rozumienia i wykonywania ruchu w jodze. Agnieszka utożsamia się ze słowami Pattabhi Joisa: Practice yoga, and all is coming!

   

   

   

 • Max Czenszak- Nauczyciel Gościnny

  Ashtanga Yoga Tradition of Parampara KPJAYI level.2

  Międzynarodowy nauczyciel z II stopniem autoryzcaji z KPJAYI.

  Max założyciel Yoga Shala Wrocław, Max Yoga warsztaty i szkolenia międzynarodowe, Yoga retreat Antoniów i Ashtanga Yoga Caligari/ Mysore program Włochy/

  Uczy Jogi od 2004 roku. 1- wsza autoryzacja 2013 , 2-uga Autoryzacja 2016 od Guru Sharath Jois, aby przekazywać swoją wiedzę w tradycji Parampara. Co roku wraca do Mysore po więcej wiedzy, jest asystentem Sharatha Joisa.
  Jego regularna praktyka to seria Advance A.
  Max studiuje także Sanskryt i nauki Vedyjskie u profesor Jayasree i Narasimha a także otrzymał inicjacje do Ceremonii Braminskiej od Vigneshwar Bhat, nauczyciela w tradycji Vedyjskiej.
  Max jest podróżnikiem - praktykuje i uczy jogi od wielu lat, prowadzi warsztaty w zaprzyjaźnionych szkołach na całym świecie m.in w Norwegii, Polsce, Egipcie, Chinach, Szwajcarii, Holandii, Indonezii, Południowej Afryce , we Włoszech,Meksyku,Kostaryce, Niemczech.